AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram’da İstediğim Kullanıcı Adı Boşta Olmasına Rağmen Alamıyorum Sorunu

Instagram’da İstediğim Kullanıcı Adı Boşta Olmasına Rağmen Alamıyorum Sorunu, hesap açıp kendi tercih ettiği bir kullanıcı adını almak isteyen pek çok kişinin başına gelebilen bir sorundur. Boşta olan kullanıcı adını alamama sorunu yaşayanları ve olası çözüm yöntemlerini merak edenleri bu yazımızı dikkatlice okumaya davet ediyoruz.

Instagram’da istediğim kullanıcı adı boşta olmasına rağmen alamıyorum sorunu çözümü için denenecek bazı yolları ve Instagram’da başarılı olma metotlarını sizler için inceledik.

Instagram’da Kullanılan Kullanıcı Adı Nedir?

Sosyal medya mecraları arasında, özellikle Facebook ile birleştikten sonra adından sıkça söz ettiren ve hepimizin saatlerini geçirdiği platformların başında Instagram gelmektedir. Bu mecrada yer alan herkesin kendi belirlediği kullanıcı adları seçmesi son derece önemlidir. Kendimize veya işletmemize özel seçtiğimiz kullanıcı adının bizi temsil etmesi ve başkasında olmaması gerekir.

Instagram’da kullanıcı adı almak isterken, bazen istediğimiz adın bize verilmediğini görebiliriz. Bunun sebebi söz konusu adın daha önce başkaları tarafından alınmış olmasıdır. Burada özellikle marka sahipleri ve işletmeler büyük sıkıntı yaşamaktadır.

Eğer söz konusu ismin size ait olması gerektiğini düşünüyor ve bunu ispatlayabiliyorsanız, Instagram kullanıcı adı alırken karşımıza çıkan formu doldurarak durumu Instagram’a bildirebilirsiniz. Başvurunuzun değerlendirilmesi birkaç hafta veya ay sürebilmektedir.

Instagram yardım bölümünden iletişim seçeneklerine giderek adınızı kullanan hesabı veya içeriği şikayet edebilirsiniz. Bunun için ticari marka şikayeti seçeneğini seçmeli ve size ait olan iletişim bilgilerini forma eklemelisiniz. Ticari marka şikayetinde iletişim bilgilerinin yanında, elektronik imza olarak adınızı ve soyadınızı girebilir, tüm bilgileri eksiksiz tamamladıktan sonra başvurunuzu yapabilirsiniz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

İnstagram’da Kullanılmayan Kullanıcı Adı Alamıyorum

Instagram’da istediğim kullanıcı adı boşta olmasına rağmen alamıyorum sorunu ise yukarıdakinden farklı olarak, zaten boşta olan bir ismin alınamaması sorunudur. Bunun neden olduğunu birçok kullanıcı merak etmektedir.

Bilindiği gibi hesap girişi yapıldıktan sonra profile gidilir ve orada yer alan düzenleme seçeneği ile bir kullanıcı adı alınır. Kullanıcı adı seçildikten sonra sistem kaydetme işleminize izin vermeyebilir. Aynı kullanıcı adı başkası tarafından kullanılmadığı halde size verilmez. Bu duruma yol açan birçok sebep olabilir.

Boştaki kullanıcı ismini alamamanın en önemli nedenlerinden biri daha önce kullanılmış ancak silinmiş hesaplardır. Almak istediğiniz isim daha önce kullanılmış olabilir ve hesap silindiği halde hala sistemde bulunabilir. Böyle durumlarda, sistemden tamamen kalkmadığı sürece o kullanıcı adını almanız mümkün değildir.

Hatta almak istediğiniz isim daha önceden size ait olmuş olsa bile Instagram bu adı kullanmanıza izin vermeyecektir. Belki destek ekibine başvurarak kendinize ait eski hesabı kullanmak istediğinizi belirtebilir ve çözüm bulunmasını isteyerek şansınızı deneyebilirsiniz.

Eğer bu adımdan sonuç alamadıysanız, istediğiniz isimde değişiklik yapmayı deneyebilirsiniz. Harf veya rakam ekleyebilir ya da büyük/küçük harf değiştirme yoluna gidebilirsiniz. Instagram’da kullanılmayan adı alma sorunu bazen teknik problemlerden kaynaklanıyor olabilir.

Eğer sistemde bir sorun giderme veya güncelleme çalışması varsa geçici olarak Instagram’da kullanıcı adı alma sorunu ortaya çıkabilir. Bir Instagram kullanıcısı olarak teknik sorunun sistemden değil sizden de kaynaklanıyor olma ihtimalini değerlendirebilirsiniz.

Eğer telefon veya tabletten giriş yapıyorsanız sisteminizi güncellemeniz yararlı olabilir. Instagram yeni mobil sistemlere uyumlu olarak güncellendiği için sistemin güncel olması son derece önemlidir. Bunun yanında, kullandığınız Instagram sürümünün güncelliğini de denetlemeniz gerekir. GooglePlay veya AppStore’a girerek Instagram uygulamasına gidebilir, oradan uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Eğer yeni güncellemeler geldiyse bunu cihazınıza kurmanız yararlı olacaktır. Sorun tekrar ediyorsa, atabileceğiniz bir diğer adımsa uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemektir. Uygulamalar menüsünden Instagram’ı kaldırın ve sanal mağazanızdan indirerek kurun ve söz konusu kullanıcı adını almayı tekrar deneyin.

Başarılı Bir Instagram Hesabına Sahip Olmak

Instagram’da istediğim kullanıcı adı boşta olmasına rağmen alamıyorum sorunu için atabileceğiniz önemli adımları sıraladık. Eğer sorununuzu çözdüyseniz veya sosyal medyada yeni bir kullanıcı adıyla var olmak istiyorsanız, profesyonel destekle çok daha başarılı bir hesaba sahip olabilirsiniz. AX MEDYA olarak sayfamızda yer alan panel ve paketlerimizi tercih eden müşterilerimize gerçek ve aktif takipçiler kazandırıyoruz. Ticari başarınızı arttırmak veya çok daha popüler bir hesaba sahip olmak için uygun fiyatlı çalışmalarımızdan sizler de yararlanabilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir