AXMEDYA

BLOG

Google Destek

Şirket İsmiyle Mail Adresi Nasıl Açılır?

Şirket İsmiyle Mail Adresi Nasıl Açılır ve firma ismi ile uzantılı e-posta adresi alma ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik. Şirketlerin daha kurumsal bir firma imajı çizebilmesi için, kurumsal e-posta adresleri olmalıdır. Şirket ismi ile mail adresi oluşturmak, sanıldığı kadar zor bir işlem değildir.

Müşterileriniz ile e-mail üzerinden iletişim kuruyorsanız, farklı uzantılı pek çok mail adresi kullanabilirsiniz. Şirket ismiyle mail adresi nasıl açılır ve kurumsal kimlikli e-posta adresi alma ile ilgili detaylar için yazımıza devam edebilirsiniz.

Şirket E-Mail Adresi Nasıl Alınır?

Şirket e-mail adresi nasıl alınır sorusu pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Şirketiniz için bir e-posta adresi almadan önce ilk olarak, alan adına sahip olmalısınız. Yani domain satın almanız gerekmektedir.

Alan adları ücretlidir. Uygun bir alan adı aldıktan sonra, verilerinizin ve bilgilerinizin saklanması için bir depolama alanına sahip olmalısınız. Depolama alanı ise “Hosting” olarak bilinmektedir.

Hosting fiyatları ise, şirketinizin büyüklüğüne ve ihtiyaçlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Eğer firmanız küçük ise, daha az kapasiteli bir depolama alanı işinize yarayacaktır.

100 MB veya 500 MB depolama alanı için sunulan fiyatlar değişebilmektedir. Bunun için önceliğiniz, şirketinizin ihtiyaçları olmalıdır. Hosting satın alma işlemini de tamamladıktan sonra, şirketinizin ismine göre almış olduğunuz e-posta paketini hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

E-mail adresinizi kullanmadan önce, gerekli yönlendirme ve ayarları yapmayı unutmamalısınız.

Şirket Mailini Nereden Açabilirim?

Şirket mailini nereden açabilirim ve yararlanabileceğiniz bazı yerleri açıklamamızda bulabilirsiniz. Kendi işletmeniz için, şirket ismi ile birlikte alacağınız kurumsal e-posta hesabına ihtiyacınız olabilir.

Kurumsal e-posta almak için, doğru bir sağlayıcıya ulaşmanız yeterli olacaktır. Şirket ismiyle mail adresi almak için, belirli miktar ücret ödemeniz gerekmektedir.

Mail adresi almak için tercih edeceğiniz sağlayıcıya göre, ödemeniz gereken ücretler farklılaşabilir. Google’ın sunmuş olduğu kurumsal e-posta hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Google Workspace üzerinden, şirket isminiz ile birlikte istediğiniz mail adresine sahip olabilirsiniz. Outlook.com üzerinden de şirket hesabınızı hemen oluşturabilirsiniz. İnternet aracılığı ile şirket e-mail adresi veren sağlayıcıya ulaşabilirsiniz.

SEO Uyumlu ve profesyonel web sitesi hizmeti mi arıyorsunuz? Sizlerde Web Tasarım Paketleri sayfamızı ziyaret ederek işletmenizi yansıtacak en uygun paketi alabilirsiniz: https://axmedya.com/web-tasarim-paketleri/

Şirket İsmiyle Mail Adresi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şirket ismiyle mail adresi alırken dikkat edilmesi gerekenler sayesinde en doğru e-posta adresini oluşturabilirsiniz. Kurumsal e-posta almadan önce önerilerimizi incelemelisiniz. Şirket ismiyle mail adresi alırken dikkat etmeniz gereken konular şu şekilde sıralanabilir:

  • Alacağınız alan adının, firma isminiz veya markanız ile aynı olduğunu kontrol etmelisiniz.
  • Şirket için mail adresi oluştururken, takma isimleri kesinlikle kullanmamalısınız. Mutlaka firma veya marka isminiz ile aynı olan e-posta adresine sahip olmasınız.
  • Çalışanlarınıza e-posta adresini vermeden önce, dağıtacağınız mail adreslerinde isim ve soy isimlerinin yer almasına dikkat etmelisiniz.
  • E-posta adresi oluştururken, mümkün olduğunca sayıları kullanmamalısınız.
  • Şirketiniz içerisinde bulunan departman ve tüm birimler için farklı e-postalar oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız e-postaların, ilgili birimi net olarak ifade ettiğinden emin olun.
  • Kurumsal mail adresi alma ücretsiz siteler ile de karşılaşabilirsiniz. Kendiniz için güvenilir bir alan adı oluşturarak, daha kurumsal bir imaj çizebilirsiniz.

Şirket İsmiyle Mail Adresi Almanın Avantajları

Şirket ismiyle mail adresi almanın avantajları sayesinde, işletmenizi her zaman bir adım önde tutabilirsiniz. Günümüz dijital dünyası içerisinde, şirketlerin de kendilerine imaj çizebilmesi çok önemlidir.

Tedarikçileriniz veya müşterileriniz ile daha kurumsal bir iletişim kurmak istiyorsanız, mutlaka bir mail adresine sahip olmalısınız. Üstelik şirket ismiyle mail adresi alarak, dijital platformlar üzerinden de müşterileriniz size daha kolay bir şekilde ulaşabilirler.

Şirket bilgilerinizin ve verilerinizin güvende olmasını sağlayabilirsiniz. Çalışanlarınız ve müşterileriniz ile yapmış olduğunuz tüm görüşmeler ve veri paylaşımları, e-posta adresinizde güvende olacaktır.

İstediğiniz zaman kurumsal e-mail adresinizden verilerinize ulaşabilirsiniz. Kurumsal mail adresleri, herhangi bir veri ihlaline karşı korumalıdır.

Müşterileriniz sizlere mail yolu ile ulaşmak istediğinde, e-mail adresinizin görünümüne dikkat edebilirler. Kurumsal ve şirket ismiyle oluşturacağınız bir mail adresi, daha farklı bir imaj çizecektir. Profesyonel bir işletme görünümü için, kurumsal e-posta adresi almalısınız.

E-posta adresinizde şirket isminizin yer alması, kendi reklamınızı yapmanız açısından da önem taşımaktadır. Müşterilerinize göndereceğiniz her mail sayesinde, şirket isminizi de gönderirsiniz. E-posta kullanarak marka ve işletmenizin görünürlüğünü artırabilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir