AXMEDYA

BLOG

Spotify Destek

Spotify Kod Okutma

Spotify Kodları, arkadaşların birbirleriyle ve sanatçıların eserlerini tanıtmaları için müzik paylaşmalarını kolay hale getirir. Her ne kadar kullanımı zor gibi dursa da Spotify kod okutma oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları tek tek inceleyerek çözüm almanız mümkündür:

 1. Arama çubuğuna dokunun.
 2. Kamera’ya dokunun.
 3. Tarama üzerine dokunun.
 4. Kameranızı bir Spotify Koduna doğrultun.

Spotify kod okutma çok zor gibi dursa da oldukça kolaydır. Paylaşmak istediğiniz içerik için bir Spotify kodu böylece rahatlıkla alınabilir. Ardından diğer kişi kodu telefon kamerasıyla tarayabilir.

Spotify Kodu Nedir?

Spotify kodu nedir? Spotify Kodu özelliği bu uygulamaya özgü olan bir kod yapıdır. QR koduna benzer şekilde çalış da tamamen farklı görünen bir özelliktir. Her parça sanatçı, albüm ve çalma listesinin kendi Spotify Kodu olabilir, bu nedenle paylaşılabilecek şeylerin sınırı yoktur.

Spotify Kodlarına Nasıl Erişim Yapılır?

Spotify Kodları, ücretsiz ve Premium aboneler tarafından kullanılabilir. Paylaşmak istediğiniz bir şeyin kodunu oluşturmak için, paylaşmak istediğiniz şeyin üzerindeki kalp simgesinin yanındaki üç noktaya tıklamanız gerekir.

Tüm albümler, parçalar, çalma listeleri ve sanatçılar bu düğmeye standart olarak sahiptir. Bu nedenle herhangi bir zorluk çekmeden, rahatlıkla kullanılabilir. Eğer premium üyesiyseniz üç noktaya tıkladığınızda indirme, paylaşma, beğenme gibi seçenekler çıkar. Bununla birlikte resmin en üstünde, altında bir Spotify Kodu vardır.

Bilgisayardan Spotify Kodu Nasıl Oluşturulur?

Peki Spotify kodu nasıl oluşturulur? Bu zor gibi dursa da oldukça kolaydır. Bilgisayar kullanılarak yapmak istiyorsanız adım adım aşağıda bulunan işlemleri takip etmeniz yeterlidir:

 1. Spotify Masaüstü uygulamasını ya da internet sürümüne giriş yapın.
 2. Kitaplığınızdan paylaşmak istediğiniz şarkıyı açın
 3. Şarkı listesinin yanındaki yatay üç noktalı menüye tıklayın ve “Paylaş ve buradan Şarkı Bağlantısını Kopyala”yı seçin
 4. Şarkının bağlantısını kopyalayın. Ardından da ilgili web sitesine gidin
 5. Bağlantıyı metin kutusuna yapıştırın ve “Spotify Code Al”a tıklayın
 6. Sayfanın sağ tarafında bulunan araçlardan arka plan rengini, çubuk rengini, boyutunu ve resim formatını değiştirmeyi seçebilirsiniz.
 7. Bittiğinde Spotify kodunu kaydetmek için “İndir”i tıklayın.

Spotify kodu nasıl oluşturulur diyorsanız adım adım bu aşamaları takip ederek, kısa sürede Spotify kodu oluşturulabilir.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde spotifty dinlenme gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Spotify Dinlenme Satın Al sayfamızı ziyaret ederek spotify dinlenme hizmeti alabilirsiniz: https://axmedya.com/spotify-turk-dinlenme-satin-al/

Cep Telefonundan Kodlar Nasıl Oluşturulur?

Cep telefonundan Spotify kod değiştirme farklılık gösterebilmektedir Zor gibi dursa da Spotify’ın mobil uygulamasında oldukça basittir. Tek yapmanız gereken şarkının yanındaki dikey üç noktalı menüye tıklamak ve açılan menüde Spotify kodunu görebilirsiniz. Bir arkadaşınla paylaşmak istediğinde Spotify kodunun ekran görüntüsünü almayı seçebilirsiniz. Adım adım uygulamayı şöyle kullanabilirsiniz:

 1. Alt gezinme çubuğundan “Ara” simgesine ve üstteki arama kutusuna dokunun
 2. Görünen “Tara” düğmesine basın ve kameranızı Spotify koduna doğrultun. Cihazınızın galerisinde kod yer alıyorsa bunu seçmek için “Fotoğraflardan seç” üzerine de dokunabilirsiniz.

Bundan sonra Spotify kullanıcıyı taradığı koda karşılık gelen şarkıya, sanatçıya, podcast’e yahut çalma listesine gönderir.

Bu işlemleri takip ederek, kısa sürede kodlar oluşturulabilir.

Spotify Çalma Listesi Nasıl Oluşturulur?

Spotify çalma listenizi kendinize göre hazırlamak istiyorsanız, neler yapmanız gerektiği oldukça kolaydır. Aplikasyon seçilenlere göre varsayılan çalma listeleri hemen ekler. Ancak sıfırdan kendiniz nasıl oluşturacağınızı merak ediyorsanız aşağıda olduğu şekildedir:

 1. Spotify uygulamasını açın.
 2. Ana sayfada Kitaplığınız’a dokunun.
 3. Kitaplığınıza girdikten sonra artı simgesine dokunun.
 4. Çalma Listesi’ne dokunun ve bir çalma listesi adı girin.
 5. Bir isim belirleme ardından Oluştur’a üzerine dokunun.

Böylece hemen sonuçları almanız mümkündür. Kendi çalmanızı oluşturduktan sonra çalma listenize nasıl şarkı ekleyeceğinizi merak edebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız, genel anlamda aşağıdaki adımlar sırayla takip edilebilir:

 1. Spotify uygulamasına giriş yapın.
 2. Kitaplığınızı açın.
 3. Kitaplığınızda mevut olan bir çalma listesine dokunun.
 4. Şarkı ekle’ye dokunun. Arama işlevini kullanarak şarkıların adını girin. Bunun yanı sıra, şarkıları bulmak için sanatçılara ve albümlere bakabilirsiniz.
 5. Bir şarkı belirleyin ve isminin yanında bulunan artı sembolünü seçin.
 6. Şarkıyı çalma listesine başarılı bir şekilde eklemek, altta “Çalma listesi adına eklendi” ifadesini gösterecektir.

Tüm bu işlemleri takip ederek, çalma listenize şarkıları kolayca, hızlı bir şekilde ekleyebilirsiniz.

Spotify Uygulaması Nasıl İndirilir ve Yüklenir

Eğer cep telefonunuzda Spotify kullanmak istiyorsanız, bunu nasıl yapacağınız oldukça kolaydır. Uygulamanın hem Android hem de iOS cihazlarda kullanım görebilmektedir. Bu nedenle Google Play Store ve App Store’a girmeniz ve Spotify yazmanız yeterlidir. Ardından adım adım uygulamayı yüklerseniz, kısa sürede yüklemeniz mümkündür.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir