AXMEDYA

BLOG

TikTok Destek

Tiktok Profilime Bakanlar Gözükmüyor

Tiktok profilime bakanlar gözükmüyor şikayeti bulunan kullanıcılar, hesaplarında bazı kontroller gerçekleştirmelidir. Yakın zamanda kullanıcıların hayatına giren sosyal medya platformu hızlı bir şekilde yükselişe geçmiştir. En çok kullanılan uygulamalar arasında yer alan Tiktok, zamanla çeşitli güncellemeler yapar. Güncellemeler sayesinde kullanıcılar birçok farklı özellikten faydalanabilir.

Tiktok Profilime Bakanlar Neden Gözükmüyor?

Tiktok kullanıcıları için geliştirilen özelliklerden biri olan profil görüntülemeleri sayesinde; kullanıcılar profillerini kimlerin ziyaret ettiğini görebilir. Aktif bir şekilde Tiktok kullanan kullanıcılar hesaplarını ziyaret eden her kullanıcıya ayrı bir şekilde ulaşabilir. Profilinizi kimlerin incelediğini görme şansınız bulunsa da Tiktok bazı koşullar sunmuştur.

Tiktok profilime bakanları görme sorunu yaşayan kullanıcılar, şu sebeplerden ziyaretçileri göremeyebilir;

 • 16 yaşından küçük olmak.
 • 5.000’den fazla takipçiye sahip olmak.

Tiktok tarafından belirlenen koşullara uymayan kullanıcılar, hesaplarına kimin baktığını göremez. 16 yaşından büyük ve 5.000’den daha az takipçisi olan kullanıcılar, profillerine bakan kullanıcıları görebilir. Yaş ayarlarını sonradan değiştirmek mümkün olmadığı için kullanıcılar farklı yöntemler tercih etmelidir. Sadece belirtilen koşullar değil farklı sebeplerle de hesapları ziyaret edenler gözükmeyebilir. Diğer sebepler şu şekildedir;

 • Gizli hesaba sahip kullanıcılar sadece onay verdikleri kullanıcılar tarafından görüntülenebilir. Bu nedenle profili görüntüleyenlere ulaşılamayabilir.
 • Tiktok uygulaması verilerin işlenmesi konusunda yavaş bir performansa sahiptir, profili görüntüleyenleri görmek biraz zaman alabilir.
 • Uygulama içinde yaşanılan teknik bir sorun profile bakanları görme sorununa dönüşebilir. Uygulamanın kapatılıp tekrar açılması gerekebilir.
 • Çok geniş bir takipçi kitlesine sahip hesaplar için sadece sınırlı sayıda görüntülenme sunulur.

Tiktok Profilime Bakanlar Gözükmüyor Ne Yapmalıyım?

TikTok profilime bakanlar gözükmüyor sorunu ile karşılaşan kullanıcılar farklı yöntemlere başvurabilir. Profili ziyaret eden kullanıcıların görünmemesi farklı sebeplerden kaynaklanabilir. Öncelikle sorunun tespit edilmesi çok daha kolay bir şekilde ilerleme sunabilir. Profilime bakanları göremiyorum diyen kullanıcıların 16 yaşından büyük olduğu ve 5.000’den az takipçisi olduğundan emin olmalıdır.

Tiktok uygulamasından, internetten ve profili ziyaret eden kullanıcılardan kaynaklanan çeşitli sorunlar da profilinize bakan kullanıcıları görmenizi engelleyebilir. Sorunu tespit ettikten sonra doğru bir şekilde sorunu ortadan kaldırmak mümkündür. İlk olarak kendi uygulama ayarlarınızı kontrol etmeyi tercih ederek sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Tiktok Profil Görüntülemeleri Özelliğini Kontrol Edin

Hangi hesaplar tarafından profilinizin ziyaret edildiğini görmek için sunulan özelliklerden yardım alınabilir. Son 30 gün içinde profili ziyaret eden her kullanıcıyı görmek için profil görüntüleme geçmişinin açık olması gerekir. Profil görüntüleme geçmişi kapalı olan kullanıcılar, diğer kullanıcılar tarafından ziyaret edildiklerini göremez. Özelliğin kapalı olması durumunda kullanıcıların ziyaret ettikleri profillerde onları göremez.

Profil görüntülenme geçmişinin açık olduğundan emin olunması faydalı olabilir. Özellik kapalı ise diğer kullanıcıların hesabı ziyaret ettiklerini görmek mümkün değildir. Tiktok profilime bakanlar gözükmeme sorunu yaşayan kullanıcılar profil görüntüleme geçmişi ayarlarını kontrol etmek için şunları yapmalıdır;

 1. Tiktok uygulamasını açın,
 2. Sağ alt kısımda yer alan Profil simgesine dokunun,
 3. Sağ üstte yer alan menü simgesine dokunun,
 4. Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine tıklayın,
 5. Gizlilik ve ardından Profil görüntülemeleri seçeneğine dokunun,
 6. Profil görüntüleme geçmişi yanında yer alan simgeyi kontrol edin,
 7. Kapalı ise açık hale getirin.

Tiktok’tan Destek Alın

Profil görüntülenme geçmişi ayarları kontrol edildikten sonra sorun yaşamaya devam eden kullanıcılar, Tiktokr’tan yardım alabilir. Yaşanılan sorunu bildirmek için şu adımlar takip edilebilir;

 1. Tiktok uygulamasını açın,
 2. Sağ alt kısımda yer alan Profil simgesini seçin,
 3. Sağ üstte yer alan menü simgesine dokunun,
 4. Ayarlar ve Gizlilik seçeneğini seçin,
 5. Sorun bildir seçeneğine dokunun,
 6. Açılan pencereden uygun olan kategoriyi seçin.

Yeni Tiktok Hesabı Açın

Tercih edilebilecek yöntemler arasında çözüm bulamayan kullanıcılar son olarak yeni bir Tiktok hesabı açmayı tercih edebilir. Son tercih olduğu için diğer çözüm yolları kullanıcılara yardımcı olabilir. Kişisel kontroller işe yaramadığı durumda Tiktok’tan yardım almak faydalı sonuç verebilir.

Tiktok profilime bakanların gözükmeme sorunu karşısında sunulan çözüm yolları sayesinde profilinize bakan kullanıcılara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Profil görüntüleme geçmişinin açık olduğundan emin olan kullanıcılar, Tiktok’tan yardım alarak daha hızlı bir şekilde sorunu çözebilir. Son çare olarak yeni bir hesap açmak profile bakanları görme konusunda yardımcı olabilir.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir