AXMEDYA

BLOG

Twitter Destek

Twitter Video Oynatma Hatası Çözümü

Twitter Video Oynatma Hatası Çözümü için uygulayabileceğiniz tüm yöntemleri ile sizler ile paylaşıyoruz. Twitter yeni ismi ile X platformu kullanıcıları, son dönemlerde videolar ile ilgili sorun yaşamaktadır.

Özellikle video oynatma probleminin sıklıkla karşılaşılan bir durum olduğunu söylemek mümkündür. Ancak Twitter video oynatma sorunu çok kolay bir şekilde çözülebilmektedir. Eğer sizler de Twitter video izleyemiyorum diyorsanız, hemen önerilerimize göz gezdirebilirsiniz.

Twitter Oynatma Hatası Nasıl Düzeltilir?

Twitter oynatma hatası nasıl düzeltilir sorusu sıkça merak edilmektedir. Pek çok kullanıcı, dönem dönem videoları oynatma ile ilgili problem yaşayabilmektedir. Herhangi bir vidonun açılmaması gibi bir sorun yaşıyorsanız, birkaç kontrol ile problemi çözebilirsiniz. Twitter video oynatma hatası çözümü için şu yöntemleri deneyebilirsiniz:

 • Önceliğiniz, internet bağlantısını kontrol etmek olmalıdır. Ağ bağlantınız yeterli değil ve yavaş ise, Twitter video oynatma sorunu yaşayabilirsiniz. Bağlantı ayarlarınızı kontrol ettikten sonra, ilgili videoyu açmayı tekrar deneyebilirsiniz.
 • Twitter video açılmıyor sorununun en bilindik nedenlerinden birisi de tarayıcı hatasıdır. Bağlantı kurduğunuz tarayıcınızdan kaynaklı problemlerden dolayı, video oynatma sorunu yaşıyor olabilirsiniz.
 • Bazı tarayıcılar Twitter videolarını açmayı otomatik olarak engelleyebilir. Tarayıcının eklentilerini kontrol etmelisiniz. Gerekli izinleri verdikten sonra, video izlemeye devam edebilirsiniz.
 • Videoların açılmamasına neden olan reklam engelleyici eklentilerin kapatılması gerekmektedir. Bu işlemi de yine tarayıcınız üzerinden yapmanız gerekmektedir. Özellikle Twitter videosu üzerinde siyah bir ekran görüyorsanız, tarayıcınız üzerinden eklentileri kapatarak, sorunu çözebilirsiniz.
 • Twitter video oynatma sorununun sadece sizde olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bazen uygulamada yaşanan genel bir teknik sorun nedeni ile erişimde sıkıntı yaşanabilmektedir. Eğer yakın çevrenizdeki Twitter kullanıcıları da aynı veya benzer sorunları yaşıyor ise, Twitter ile ilgili bir problem olabilir.
 • Twitter uygulamasını uzun süredir güncellememmiş iseniz, videoların oynatılmasında problem yaşayabilirsiniz. Cihazınız üzerinden uygulamayı güncelleyerek, tekrar giriş yapabilirsiniz.
Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Twitter Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi hizmeti alabilirsiniz: https://axmedya.com/twitter-takipci-satin-al/

Twitter ‘da Videolar Neden Açılmıyor?

Twitter ‘da videolar neden açılmıyor ve sorunun tüm nedenlerini inceleyebilirsiniz. Twitter video oynatma hatası pek çok farklı nedene bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Twitter ‘da videoların açılmamasının sebepleri şu şekilde listelenebilir:

 • Twitter video oynatma hatası almanızın en önemli sebebi, tarayıcınız olabilir. Kullandığınız tarayıcı güncel değil ise, vido oynatmaya izin vermeyecektir.
 • İnternet bağlantınız güvenli değil, yavaş veya yok ise, yine video oynatmada sorun yaşayabilirsiniz.
 • Twitter uygulamasının güncel olmaması hem video oynatmada, hem de diğer gönderileri görmede problem oluşturacaktır.
 • İzlemek istediğiniz video, bulunduğunuz bölgede engellenmiş ise, oynatma hatası alabilirsiniz.
 • Bilgisayarınız üzerinden uygulamayı kullanıyorsanız, bilgisayarın donanımı video oynatmaya izin vermiyor olabilir.
 • Genel olarak Twitter yani X uygulamasından kaynaklı bir teknik ve sistemsel hata alıyor olabilirsiniz.

Twitter Video Oynatma Hatası Android

Twitter video oynatma hatası Android cihazlarda çözmek için en etkili yöntemleri deneyebilirsiniz. Android cihazlarda yaşanan Twitter video oynatma hatası için öncelikle, tarayıcınızı kontrol etmeniz gerekmektedir.

Eğer uygulamaya direkt olarak giriş yapıyorsanız, ilgili uygulama hakkında bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmelisiniz. İnternet bağlantınız yok ise, hem Twitter hem de diğer uygulamaları kullanmakta zorluk yaşarsınız.

İnternet bağlantısı ve seviyesini kontrol ederek, cihazınızdan Twitter videolarına rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz. Telefonunun hafızasının dolu olmasından kaynaklı olarak, Twitter video oynatma hatası alabilirsiniz.

Mobil cihazınızın ayarlar bölümünden, hafızasını temizleyebilirsiniz. Twitter belliğini temizlemeniz, cihazınızın hafızasını büyük oranda rahatlatacaktır. Verileri sildikten sonra, Twitter video oynatma hatası çözümü de gerçekleşmiş olacaktır.

İphone Twitter Video Açılmıyor

İphone Twitter video açılmıyor problemi sıkça karşılaşılan durumlardan biridir. İphone cihazlarınızda, Twitter yani X uygulamasını kullanırken sorun yaşıyorsanız, öncelikle uygulamayı güncellemeniz gerekmektedir. Bunun için App Store üzerinden Twitter güncellemesini gerçekleştirebilirsiniz.

İphone Twitter video izleyemiyorum diyorsanız, uygulamayı silip geri yüklemeniz de en etkili çözümlerden biridir. Uygulamayı kullanırken yaşadığınız video oynatma sorunu devam ediyor ise, uygulamadan çıkarak tarayıcı üzerinden Twitter hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Telefonunun genel işletim sistemi güncellenmesinden dolayı da videoları oynatırken sorun meydana gelebilmektedir. Eski bir İOS sürümünü kullanmanız, Twitter uygulamasında problem oluşturabilir.

Twitter uygulamasını daha verimli bir şekilde kullanmak için, telefonunuzun saat ve tarih ayarlarını da kontrol etmelisiniz. Twitter video açılmıyor problemi genellikle bu sebepten dolayı da meydana gelebilmektedir.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir