AXMEDYA

BLOG

Twitter Destek

Yeni Bir Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

Yeni Twitter hesabı açmak isteyen kullanıcılar kısa bir süre içinde Twitter’a kaydolabilir. Popüler şekilde kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter, dünya genelinde en çok kullanıcıya sahip platformlardan biridir. Kullanıcılar, duygu ve düşüncelerini tweetler ile özgür bir şekilde platform içinde paylaşabilir. Dikkat çeken sosyal medya platformlarından birinde yer almak için hesap kurma adımları takip edilebilir.

Twitter Hesabı Açma

Twitter hesabı açmak isteyenler, masaüstü ve mobil cihazları tercih edebilir. Benzer adımlar sayesinde kullanılan cihaza göre uygulamadan ya da web sitesinden hesap açılabilir. Masaüstü cihazlarda Twitter hesabı açmak için izlenecek adımlar;

 1. twitter.com/signup  adresi üzerinden kaydol ekranına girin,
 • kaydol butonuna tıklayın,
 • Hesabını oluştur penceresinde belirtilen yönlendirmelere uyularak ad, telefon numarası ve e-posta gibi bilgileri tamamlayın,
 • E-posta adresi belirtildikten sonra mail adresine gelen onay mailini onaylayın,
 • Telefon numarası giren kullanıcılar, telefon numarasına gelen onay kodunu girmelidir,
 • Bilgiler tamamlandıktan sonra İleri seçeneğine tıklayın.

İşlemler tamamlandıktan sonra artık bir Twitter hesabına sahip olunabilir. Deneyimi kişiselleştirmek gibi ek sorulara cevap vererek içerikleri düzenlemek mümkündür. Hesap oluşturulduktan sonra hesabınızı istediğiniz şekilde kişiselleştirebilirsiniz. Hesap açmak için e-posta adresi ya da telefon numarası kullanmadan aynı zamanda Google ya da Apple hesapları kullanılabilir.

Google İle Twitter Hesabı Açma

Google hesabı ile Twitter hesabı açmak isteyen kullanıcılar, Twitter.com adresi üzerinden işlemlere başlayabilir. Google ile Twitter üyeliği açmak mobil cihazlar için şu adımlar izlenir;

 1. Twitter uygulamasını açın,
 2. Google ile devam et butonunu seçin,
 3. Bir hesap seç penceresi açılır,
 4. Açılan pencere üzerinden kullanılmak istenilen Google hesabını seçin,
 5. Eğer kullanılmak istenilen hesap yer almıyor ise Hesap ekle seçilebilir.

E-posta ve telefon numarası kullanarak hesap açma işlemlerine göre daha kısa süren işlemlerdir. Cihazda bulunan Google hesaplarından biri ile hızlı bir şekilde Twitter hesabı açılabilir. Hesap oluşturduktan sonra ayarları kişiselleştirme ve çoklu oturum açma gibi çeşitli özellikler hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Apple Hesabı İle Twitter’a Kaydolma

IOS işletim sistemine sahip cihaz kullanıcıları cihazları için kullandıkları Apple hesaplarını kullanarak Twitter hesabı açabilir. Apple hesabı sayesinde kısa süre içinde yeni bir Twitter hesabına sahip olunabilir. IOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarda yeni Twitter hesabı açmak için yapılması gerekenler;

 1. Twitter uygulamasını açın,
 2. Apple ile devam et butonunu seçin,
 3. Hesabını oluştur penceri açılır,
 4. Apple kimliği kullanılarak Twitter’a giriş yapın.

Apple kimliği sayesinde saniyeler içinde yeni bir Twitter hesabına sahip olmak mümkündür. Kullanıcılar, e-posta adreslerini paylaşarak şifre sıfırlama gibi işlemler ve bilgiler sırasında mail gönderebilir. Aktif olarak kullanılan e-posta adresini paylaşmak faydalı olabilir. Hesabı oluşturduktan sonra deneyiminizi kişiselleştirebilirsiniz.

Yeni Bir Twitter Hesabı Nasıl Kurulur?

Yeni bir Twitter hesabı oluşturduktan sonra deneyimi kişiselleştir penceresi oldukça faydalı bir özellik sunar. Kullanıcılar, ana sayfalarında görmek istedikleri ve istemedikleri içerikleri pencere üzerinden belirleyebilir. Daha özel bir kullanım için deneyiminizi kişiselleştirebilirsiniz. Hesap ayarlarında değişiklikler yapılabilir ve çoklu oturum açma gibi farklı özellikler aktif hale getirilebilir.

Kayıt işlemlerinden sonra hesap ayarlarının yapılması gerekir. Hesap ayaları için yapılması gerekenler şu şekildedir;

 1. Profil fotoğrafı ve başlık seçerek daha özel bir görüntü hazırlayın,
 2. Kişisel bilgilere yer verin,
 3. Kişi ve konuları takip etmeye başlayın ve zaman akışı oluşturun,
 4. Son olarak tweetlemeye başlayın.

Diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak kullanıcıların kendini daha özgür hissettiği ortamlardan birinde yer almak oldukça keyifli olabilir. Sahip olunan profilleri tamamen kişiselleştirerek takipçilerin sizi yakından tanımasına imkan verebilirsiniz. Kendinize özgü bir kullanıcı adı seçebilir, en sevdiğiniz fotoğrafınızı profil fotoğrafı olarak seçebilirsiniz.

Kişiselleştirme konusunda birçok farklı imkan sunan platformda yer alan kullanıcılar ile etkileşime geçmek oldukça kolaydır. Herkese açık sohbetlere dahil olabilir, zaman akışında yer alan tweetleri beğenebilirsiniz. Beğenme, yorum atma ve takip etme gibi çeşitli etkileşimler kurarak takipçi sayışınızı arttırmaya da başlayabilirsiniz. Twitter üyeliği açmak PC veya mobil cihazlarda aynı adımlara sahiptir. Benzer şekilde her cihazdan hesap oluşturmaya başlanabilir.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir