AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram İsim Değişikliği 14 Gün Hatasının Çözümü

Instagram İsim Değişikliği 14 Gün Hatasının Çözümü hemen hemen tüm Instagram kullanıcıları tarafından merak konusudur. Instagram profilinizde sizleri tanıtacak en önemli özellik profil isminizdir.

Kişisel veya işletme hesabınız için dilediğiniz Instagram profil ismini alabilirsiniz. Ancak dilediğiniz zaman Instagram üzerinden isim değişikliği yapabileceğinizi de belirtmekte yarar olacaktır.

İsim değişikliği yaptıktan sonra ise, tekrar bir değiştirme işlemi yapabilmeniz için 14 gün uyarısı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu süre dolmadan kesinlikle isminizin yeniden değiştirilmesi için izin verilmemektedir. Ancak Instagram isim değişikliği 14 gün hatasının çözümü için önerilerimize göz gezdirebilirsiniz.

Instagram 14 Gün Beklemeden İsim Değiştirme

Instagram 14 gün beklemeden isim değiştirme pek çok kişi tarafından imkânsız gibi görünse de etkili bir tavsiye verebiliriz. Öncelikli olarak 14 gün kuralına takılı kalmadan profil isminizi değiştirmek istiyorsanız, isim seçme konusunda net bir arar vermelisiniz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Instagram Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Bunun dışında eğer tercih ettiğiniz isimden memnun değilseniz, 14 gün sonra yeniden isim değiştirme için hakkınız olacaktır. Ancak 14 gün beklemek istemiyor ve profil isminizi hemen değiştirmek istiyorsanız, bunun için çok kolay ve etkili bir yöntemi deneyebilirsiniz. Instagram isim değişikliği 14 gün hatası aldığınızda ilk olarak, Instagram destek ekibine ulaşmanız gerekmektedir.

Instagram profilinizin ayarlar kısmından, yardım seçeneğini tercih edebilirsiniz. Buradan ilgili sorunu ve hatayı seçerek, Instagram destek ekibi ile probleminizi paylaşabilirsiniz. Eğer isteğiniz Instagram destek ekibi tarafından kabul edilir ise, 14 gün hatası almadan ve süre beklemeden profil isminizi yeniden değiştirebilirsiniz.

Instagram İsim Değişikliği

Instagram isim değişikliği ile kullanıcı adı değişikliği birbirine karıştırılmaktadır. Öncelikli olarak isim ve kullanıcı adının farklı olduğunu söylemek isteriz. Bunun yanı sıra Instagram uygulaması kullanıcılarının isim değişikliği yapması için belirli bir sınırlama getirmektedir.

Ancak kullanıcı adını sürekli olarak değiştirmeniz mümkündür. İsim değişikliği yapmak istediğinizde, 14 gün bekleme hatası ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Bunun için mutlaka bu süreyi bekledikten sonra yeniden isim değiştirme için sisteme giriş yapabilirsiniz.

Kullanıcı adınızı, dilediğiniz sıklıkta değiştirmeniz kabul edilmektedir. Instagram isim değişikliği 14 gün hatası aldığınızda ve bu süreyi beklemek istemediğinizde yardım destek ekibi ile iletişime geçmenizde yarar olacaktır.

Instagram İsim Değişikliği Yapamıyorum

Instagram isim değişikliği yapamıyorum ve kullanıcı adında da sorun yaşıyorum diyorsanız sorularınızın cevapları için doğru yerdesiniz. Kullanıcı adı için herhangi bir sınırlama olmaması sık sık değişiklik yapabilmenizi sağlamaktadır.

Ancak söz konusu isim değişikliği olduğu zaman, Instagram algoritması tarafından 14 gün kuralına takılı kalabilirsiniz. Instagram isim değişikliği yapamamanızın pek çok nedeni olabilir. Bu sebepleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • İsim değişikliği yapılmasında sorun yaşanmasının en önemli nedenlerinden birisi de aynı ismin daha önce alınmış olmasıdır. Bunun için Instagram alacağınız isim ile ilgili uyarı gönderecek ve ismi almanıza müsaade etmeyecektir. Almak istediğiniz isimde karakter veya farklı bir değişiklik yaparak, ismi almayı yeniden deneyebilirsiniz.
  • Eğer başkasının hesabı üzerinden bir isim değişikliği yapmak istiyorsanız, yine erişim engeline takılabilirsiniz. Özellikle marka veya iletme hesaplarında isim değişikliği yapılabilmesi için, mutlaka hesap yöneticisi olmanız beklenmektedir.
  • Instagram isim değişikliği 14 gün hatası kullanıcılar tarafından sıkça yaşanılan durumlardan biridir. Bunun nedeni ise, sık sık ve peş peşe isim değişikliği yapmak istemenizdir. Eğer aynı gün içerisinde veya farklı günlerde isim değişikliği yapmak için sık sık sisteme girerseniz, Instagram sizlere uyarı bildirimi göndererek bu işlemi engellemektedir.
  • Her ne kadar Instagram kurallarından dolayı isim değişikliği yaparken hata alıyor olsanız da bazen internet sorunlarından dolayı da bu hata ile karşılaşabilirsiniz. İnternet bağlantınız yavaş veya güvenilir değil ise, yine Instagram algoritması isim değişikliği yapmanız için izin vermeyecektir.
  • Önemli durumlarda Instagram uygulaması için genel bir kısıtlama getirilebilmektedir. Bu kısıtlama süreleri ise net değildir. Bunun gibi olağan dışı erişim engelinin olduğu durumlarda ise, yine isim değişikliği yapmanız için izin verilmemektedir.
  • Instagram isim değişikliği 14 gün hatasının çözümü ve kullanıcı adı değişiklikler için sunmuş olduğumuz çözümler ile kısa sürede hesabınızı kısıtlamadan kurtulabilirsiniz. Özellikle isim değişikliği için 14 gün hatasına takılmamak adına, Instagram teknik destek ekibi görüşmeniz yararlı olacaktır.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir