AXMEDYA

BLOG

Instagram Destek

Instagram Yorum Başa Tutturma

Instagram Yorum Başa Tutturma diğer ismiyle Yorum sabitleme nasıl yapılır? Şeklinde sorulmaktadır. Bu işlem için yapılacaklar oldukça basittir.

Instagram gönderiyi başa tutturma nedir?

Instagram sosyal medya platformu, he geçen gün birbirinden farklı seçenekler ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Son güncelleme ile profilinizin üst kısmına üç adet gönderi ya da reels videosunu başa tutturabilirsiniz.

Sabitlenebilen bu gönderiler, yakın tarihte gönderilmişçesine Instagram profilinizin en başında yer alacak.

Bu özellikten faydalanabilmek amacıyla; paylaşmakta olduğunuz post altına gelmekte olan yorumlardan sabitlemek isteyeceğiniz herhangi bir yorumu sola doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

Kaydırma işlemi ile birlikte karşınıza 3 seçenekli bir sekme gelecektir. Buradan; sil, cevap ver ve sabitle butonlarından raptiye yani sabitle simgesine dokunabilirsiniz.  Bu sayede tercih etmiş olduğunuz yorum sabitlenmektedir.

Instagram’da Yorumu Başa Tutturma Nasıl Yapılır?

Instagram’a sürekli gelen güncellemelerden yenisi olan başa tutturma ile paylaşımların altına yapılmakta olan yorumlardan biri başa tutturabilirsiniz. En üstte ve diğer kullanıcılar tarafından kolayca görünmesini isteğiniz herhangi bir yorumu bu sayede üstte sabitleyebilişiniz.

Bu işlem için paylaşmış olduğunuz güzel bir resme yapılmış olan onlarca yorum içerisinden en çok hoşuna giden bir tanesini başa tutturabilirsiniz. Bu sayede hem kaybolup gitmez hem de yorumları okuyan kişiler ilk olarak bu beğeninizi kazanan olumlu yorumunuzu görebilir.

Çok sayıda kullanıcısı ve takipçisi bulunan fenomen hesaplar için bu özellik oldukça faydalı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Instagram’da Yorumu Başa Tutturma;

  • Yapmış olduğunu herhangi bir paylaşım alt tarafında bulunan yorumlardan hoşunuza gidenin birinin üzerine gelerek Tümünü Göster” ibaresini seçin.
  • Buradaki mesajın üzerine basılı tutarak sol taraf doğru kaydırın.
  • Karşınıza çıkacak olan listeden raptiye yani “tuttur” ifadesine tıklayınız.
  • Bu işlem neticesinde sabitlediğiniz yorum yüzlerce hatta binlerce yorumun bile en üstünde çıkarak tüm takipçilerin görebilmesine sebep olacaktır.

instagram yorumu basa tutturma kaç adet yapılır?

Yazımızın başında da belirtmekte olduğumuz gibi bir gönderi için bu özel işlemi 3 farklı yorum için yapabilmek mümkün olmaktadır. Son tutturulmakta olan yorum mesajı en üst noktada yerini almaktadır. En başta yapılan sabitlenen yorum ise 3. Sıradaki yerini almaktadır.

Yorumu Baştan Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yapılan sabitleme işleminin ardından zaman içerisinde bu durumdan vaz geçmek isteyebilirsiniz. Ya da yeni gelen yorumlar içerisinden başkalarını post altına sabitleme isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlar karşısında ise yorumu baştan kaldırma işlemine başvurabilirsiniz.

 Tıpkı sabitleme işleminde olduğu gibi kaldırma işleminde de yapılacaklar oldukça basit aşamalardan oluşmaktadır.

Yorumu Baştan Kaldırma için ilgili yorumun üzerine gelerek basılı tutmanız gerekmektedir. Ardından ise; yorumu basılı durumda iken sola doğru kaydırmalısınız. Karşınıza çıkan menü içerisinden raptiye işaretini seçerek gerekli kaldırma işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Kendi yorumu başa Tutturma

Dilerseniz kendiniz istediğiniz şekilde bir yorum metni oluşturarak post paylaşımınız altında yayınlayabilirsiniz. Ardından ise yapılan yorumlar arasından kendi yaptığınız yorumu başa tutturma yapabilirsiniz. Bu işlemin nasıl yapılması gerektiğiniz üst tarfata detayları ile açıklamıştık. Yine kendi yorumunuz üzerine gelerek aynı aşamaları yerine getirebilirsiniz.  Bu sayede Instagram’da kendi Yorumu Başa tutturma şilemini basitçe tamamlamış olabilirsiniz.

Instagram gönderi başa tutturma kaldırma gibi pratik ama çok faydalı olan birkaç işlemin nasıl yapıldığını açıklamaya çalıştık. İnstagram reels başa tutturma kaldırma, İnstagram yorumu başa Tutturma iPhone, Instagram yorum sabitleme olmuyor İnstagram yorum başa tutturma Android ve Instagram gönderiyi başa tutturma gibi konuların her biri için gerekli bilgilere sayfamız üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir