Ax Medya
AX MEDYA

BLOG

Instagram Destek

İnstagramda Engellediğim Birinin Engelini Nasıl Kaldırırım?

İnstagramda Engellediğim Birinin Engelini Nasıl Kaldırırım? Sizler de instagram uygulaması kullanıcısı iseniz bazen can sıkıcı kullanıcılar ile karşı karşıya kalıyor olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda ise hemen ilk olarak kullanıcıyı engelleyebilirsiniz. Ancak daha sonrasında engellediğiniz kullanıcının engelini açma şansınız da bulunuyor. Sizler de instagram uygulaması içerisinde engelleme ile ilgili merak ettiklerinizi sizler için hazırladığımız yazımızda bulabilirsiniz.

İnstagramda Engellediğim Birinin Engelini Nasıl Kaldırırım?

Mobil cihazlarınız üzerinden kullanmış olduğunuz tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi instagram uygulaması içerisinde de dilediğiniz kullanıcıyı engelleme alternatifiniz bulunuyor. Daha sonra kullanıcının engelini kaldırarak tekrar hesabı görebilirsiniz. Oldukça kolay birkaç adım ile istediğiniz kullanıcıyı engelleyebilir veya hesabın engelini kaldırabilirsiniz. İnstagramda engel kaldırmak için ise tercih edebileceğiniz üç ayrı tekniği uygulayabilirsiniz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde takipçi gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Takipçi Satın Al sayfamızı ziyaret ederek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/

Ayarlardan Engel Kaldırma

-Ayarlar kısmından engel kaldırmak için profil sayfanızı açın. Üst üste bulunan üç çizgi kısmından menüye giriş yapın. Buradan ayarlar seçeneğini tıklayarak gizlilik kısmına girin.

-Gizlilik bölümünde engellenen hesaplar kısmını açarak burada engellediğiniz tüm kişilerin listesini görebilirsiniz.

-Bu listeden engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcının yanında bulunan engellemeyi kaldır kısmına tıklayarak engel kaldırma işlemini kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Sohbet Kısmından Engel Kaldırma

-Konuştuğunuz kişiyi daha önce engelledi iseniz tekrar sohbet bölümünü açarak engeli kaldırabilirsiniz.

-Sohbet ekranına giriş yaparak engellediğiniz kişi ile olan sohbet ekranına giriş yapın. Burada kişinin profil fotoğrafına tıklayarak engellemeyi kaldır butonuna tıklayabilirsiniz. Bu sayede kişinin engelini kaldırabilirsiniz.

Profil Sayfasından Engel Kaldırma

-Mobil cihazınızdan instagram sayfanıza giriş yapın.

-Keşfet bölümüne tıklayın.

-Arama çubuğuna engelini kaldırmak istediğiniz kişinin kullanıcı adını girerek aratın.

-Daha sonra kullanıcının profil sayfasına giriş yapak buradan takip et kısmında yazan engellemeyi kaldır butonuna tıklayabilirsiniz. Engel kaldırma işlemini bu şekilde onaylayarak kullanıcının engelini başarılı bir şekilde kaldırabilirsiniz.

İnstagram Engelleme Nasıl Yapılır?

Eğer herhangi bir kullanıcının hesabınızı görmesini istemiyor iseniz kullanıcıyı pek çok farklı yöntem ile kısa sürede engelleyebilirsiniz. Bunun için tercih edebileceğiniz üç farklı yöntem bulunmaktadır.

İnstagram Ayarlar Üzerinden Kullanıcı Engelleme

Bir profili engellemek için ayarlar üzerinden engelleme yapacaksanız ilk olarak profil sayfanızı açın.

-Buradan instagram menü kısmını tıklayarak ayarlar bölümüne gelin.

-Ayarlarda bulunan gizlilik bölümünü tıklayın.

-Engellenen hesaplar bölümüne giriş yaparak burada engellemek istediğiniz kullanıcının adını yazın.

-Engellemek istediğiniz kullanıcının adı çıktıktan sonra buradan engelle butonuna tıklayarak engelleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

İnstagram Sohbet Üzerinden Kullanıcı Engelleme

-İnstagram sohbet kısmına girerek buradan da istediğiniz kullanıcıyı kısa süre içerisinde engelleyebilirsiniz.

-Bunun için öncelikli olarak sohbet ekranını açın. Daha sonra engellemek istediğiniz kişi ile olan sohbetinizi açın. Sohbetin içerisinde ekranın üst bölümünde bulunan kullanıcının adına tıklayın. Buradan engelle bölümüne tıklayarak hemen engelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcı Profil Sayfası Üzerinden Kullanıcı Engelleme

-Profil sayfası üzerinden kullanıcıyı engellemek için uygulamayı açın. Keşfet sayfasına girerek buradaki arama butonunda engellemek istediğiniz kullanıcının adını aratın. Buradan karşınıza çıkan kullanıcının profil sayfasına tıklayın.

-Daha sonra profilin üst kısmında bulunan üç noktaya tıklayarak buradan engelle seçeneğini seçebilirsiniz. Engelle işlemini onayladıktan sonra kullanıcının engellenme işlemini tamamlayabilirsiniz.

İnstagram’da Birini Engellediğinizde Ne Olur?

Gerek takipçileriniz arasında gerekse diğer kullanıcılar arasından istediğiniz hesabı dilediğiniz zaman engelleyebilirsiniz. Peki, instagram üzerinden birini engellediğinizde neler oluyor?

Bir kullanıcıyı engellediğiniz zaman karşı tarafa engellendiğine dair herhangi bir bildirim gitmemektedir.

Eğer karşı tarafın profilindeki paylaşımlara beğeni veya yorum yapmış iseniz, kullanıcıyı engelledikten sonra bu durumlarda kalıcı olarak karşı taraftan silinmektedir.

Engellemiş olduğunuz kullanıcı tarafından herhangi bir şekilde etiketlenemezsiniz.

Eğer sohbet bölümünde engellediğiniz kullanıcı ile daha önce konuşmuş iseniz sohbetleriniz kalacaktır. Ancak engellemiş olduğunuz kişi sizlere kendi hesabı üzerinden herhangi bir şekilde mesaj gönderemez. Ancak farklı bir hesaptan sizlere mesaj atabilir. Aynı şekilde engellediğiniz kişiye sizler de mesaj gönderemezsiniz.

Eğer herhangi bir grup sohbeti ile engellemiş olduğunuz kullanıcı ile bir arada bulunuyor iseniz sizlere grup sohbetinden çıkmak isteyip istemediğiniz de sorulmaktadır.

Engellemiş olduğunuz kullanıcıların sadece kendi hesaplarını engelleyeceğinizi unutmayın. Farklı hesaplardan sizlere her zaman mesaj gelebilir.

İnstagram üzerinden engellediğiniz kişi sizleri kullanıcı adınız ile aratsa bile herhangi bir şekilde hesap bilgilerinize ulaşamayacaktır. Bununla birlikte sizler de bir kullanıcı tarafından engellenmiş iseniz aradığınız kullanıcının hesap bilgilerine ulaşamazsınız. Takipçilerini ve takip ettiklerinin sayısını ve gönderi sayısını da göremezsiniz. Eğer bir kişi tarafından engellenip engellenmediğinizi anlamak istiyorsanız farklı hesap ile kullanıcıyı aratarak hesap bilgilerinin görünür olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir