AXMEDYA

BLOG

YouTube Destek

Youtube Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Youtube Dil Değiştirme Nasıl Yapılır ve ayarları değiştirme ilgili merak ettiklerinizi sizler için derledik. Youtube platformu, ülkemizde en çok kullanılan sosyal uygulamalardan biridir. Ancak Youtube platformunu kendinize göre özelleştirmek istiyorsanız, dil ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Youtube platformunu dilediğiniz dilde kullanabilirsiniz. Dilerseniz bilgisayar, dilerseniz de mobil cihazlarınız üzerinden dil ayarlarını hızlıca değiştirmeniz mümkündür. Youtube dil değiştirme nasıl yapılır ve tüm detayları için açıklamamıza devam edebilirsiniz.

Youtube Dilini Türkçe Yapma

Youtube dilini Türkçe yapma için takip etmeniz gereken adımları öğrenebilirsiniz. Youtube uygulamasını Türkçe diline çevirmek için, birkaç basit işlem gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

Eğer uygulamanız İngilizce veya farklı bir dil ile açılıyor ise, hemen dil ayarlarından Türkçe seçeneği ile normale döndürebilirsiniz. Youtube dil değiştirme işlemi nasıl yapılır sorusunu, bilgisayarlar ve mobil cihazlar olarak ayrı şekilde açıklamak gerekir.

Youtube Dil Değiştirme PC

Youtube dil değiştirme PC için öncelikli olarak, uygulamayı tarayıcınızdan açmanız gerekmektedir. Eğer Youtube hesabınız ile daha önce bilgisayarınızdan oturum açmışsanız, yine hesabınıza direkt olarak bağlanabilirsiniz.

Uygulamayı açtıktan sonra izlemeniz gereken adımları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Youtube profilinizde yer alan fotoğrafınızın üzerine tıklayın.
 • Profiliniz açıldıktan sonra “Language” seçeneğini bularak tıklayın.
 • Buradan dilediğiniz dil için onay vererek, değiştirme işlemi yapabilirsiniz.
 • Türkçe seçeneğini seçerek onaylayın. Youtube dil değiştirme işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Youtube Dil Değiştirme İphone

Youtube dil değiştirme İphone cihazlar ve diğer tüm mobil cihazlar için aynı adımları takip edebilirsiniz. Mobil cihazlarda dil değiştirme için sadece Youtube uygulamasında sorun olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Eğer kullandığınız telefonun tamamında bir dil sorunu yaşıyorsanız, telefonunuzun kendi dil ayarlarından Türkçeyi seçmeniz gerekmektedir. Youtube dil değiştirme İphone için şunları yapabilirsiniz:

 • Telefonunuzda bulunan Youtube uygulamasını açın.
 • Profil fotoğrafınıza basarak, ayarlar listesinin açılmasını sağlayın.
 • Burada göreceğiniz konum ve dil bilgilerini değiştirebilirsiniz.
 • Dili Türkçe ve konumu da Türkiye olarak değiştirerek, onay verebilirsiniz.

Youtube İngilizce Türkçeye Nasıl Çevrilir?

Youtube İngilizce Türkçeye nasıl çevrilir sorusu pek çok uygulama kullanıcısı tarafından merak edilmektedir. Youtube uygulamasını ilk kez kullanacaksanız, uygulamanın tamamen İngilizce sürümünü indirmiş olabilirsiniz.

Hem mobil cihazlarda, hem de masa üzerinde Youtube’u Türkçe kullanmak için, sadece dil değiştirme ayarlarını düzeltmeniz yeterli olacaktır. Youtube hesabınızı açmanız gerekmektedir. Eğer Youtube üyeliğiniz yok ise, hemen üyelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Profilinizi oluşturduktan sonra, sizlerden ilk olarak dil ve konum bilgisi isteyecektir. Konumunuzu Türkiye yapmanız bile ayarları değiştirmenizde yardımcı olabilir.

Ancak dil kısmından Türkçe seçeneğini tercih ederek, Youtube uygulamasını tamamen Türkçe diline çevirebilirsiniz. Profilinizden dilediğiniz zaman konum ve dil ayarlarını değiştirerek, farklı bir dilde uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde abone gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde YouTube Abone Satın Al sayfamızı ziyaret ederek abone sayınızı yükseltebilirsiniz: https://axmedya.com/youtube-abone-satin-al/

Youtube Video Nasıl Türkçeye Çevrilir?

Youtube video nasıl Türkçeye çevrilir ve vidoları Türkçe izlemek için yapılması gerekenleri inceleyebilirsiniz. Youtube platformu içerisinde milyonlarca farklı video ve içerik bulunmaktadır.

Uygulamayı Türkçe kullanıyor olsanız bile izlediğiniz bazı videolarda farklı bir dil ile karşılaşabilirsiniz. Youtube öncelikli olarak, vidonun orijinal dilinde yayınlanmasına öncelik vermektedir. Ancak alt yazı gibi özellikleri ile diğer dilleri kullanan kullanıcıları için de bir ayrıcalık sunmaktadır.

İzleyicilerin kendi dilini seçerek, istediği videoyu daha rahat bulmaları ve izlemeleri için, dil değiştirme seçeneğini sunmaktadır. Youtube video dilini değiştirme için şunları yapabilirsiniz:

 • Videonun dilini değiştirmek için, uygulamanın Youtube Studio bölümüne giriş yapmalısınız.
 • Açılacak olan sayfadaki menüden “İçerik” kısmına tıklayın.
 • Herhangi bir videonun küçük resimlerinden bir tanesini tercih edin.
 • Açılacak olan sayfanın alt kısmında yer alan “Daha Fazla Göster” seçeneğini seçin.
 • Video dili bölümünde bulunan dil seçeneklerinden istediğinizi seçerek “Kaydet”i tıklayın.

Yukarıdaki adımları yaptıktan sonra, izlemek istediğiniz videonun dilini başarılı bir şekilde Türkçeye veya istediğiniz bir dile çevirebilirsiniz.

Youtube Kaç Farklı Dilde Hizmet Vermektedir?

Youtube kaç farklı dilde hizmet vermektedir ve Türkçe dil ayarı ile ilgili önemli bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Youtube, dünya genelinde oldukça popülerdir. Kullanıcılara sunulan Youtube platformu 76 farklı dilde hizmet vermektedir.

Ayarlar bölümüne giderek, dil ayarlarından istediğiniz dili tercih edebilirsiniz. Youtube dil değiştirme işlemi için, profilinize giriş yapmanız yeterli olur. Türkçe dilini farklı dillere çevirebileceğiniz gibi, uygulamayı tamamen Türkçe olarak da kullanabilirsiniz.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir