Ax Medya
AX MEDYA

BLOG

Twitter Destek

Twitter’da Trend Topic Olma Koşulları Nelerdir?

Twitter’da Trend Topic Olma Koşulları Nelerdir ya da Twitter’da Nasıl Trend Topic Olabilirim? Diyenlerdenseniz şu an en doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.

Twitter’daki Trend Topic neye göre belirlenir?

Twitter’da en çok okunan konulara Trend Topic adı verilmektedir. Paylaşım anlamında yüksek seviyelere ulaşan bu özel tweetler neye göre seçiliyor detaylar…

Trend topic, diğer kestirme ismiyle TT; Twitter üzerinde o anlık yapılan paylaşımlarda en fazla adı geçen Hastag, kelimeyi ifade etmektedir. Genellikle TT listesi # işareti şeklinde başına konularak hashtag  etiketi ile olur. Bu sıklıkla karşılaşılan durumun yanı sıra; bazen etiket olmayan kelime öbekleri de TT listesindeki yerini alabilmektedir.

Dünya da çok sayıda kullanıcısı bulunan Twitter’da TT listesi sabit kalmaz. Anlık değişimlere maruz kalmasındaki en büyük etken aktif kullanıcı sayısının yoğun oluşudur.

Twitter’da farklı konular için oluşturulmuş özel bir TT listesi bulunmaktadır. Kişiler ilgi alanalrına göre güdemin tt listesini bulabilir.

Güncellenen algoritmaları sürekli olarak takip ediyor, tamamen politikalara uygun şekilde trend topic gönderimi gerçekleştiriyoruz. Sizlerde Twitter Trend Topic Satın Al sayfamızı ziyaret ederek trend topic hizmeti alabilirsiniz: https://axmedya.com/twitter-trend-topic-satin-al/

Twitter’da nasıl TT olunur, neye göre belirleniyor?

Twitter destek sayfasında öne çıkmakta olan en büyük kriter bir kelimenin TT listesine girebilmesi için paylaşım sayısıdır.

Aktif kullanıcıların çoğunluğu hangi konudan bahsediyorsa Twitter TT listesini o konudan yana oluşturmaktadır.

Bazen sayısal önem yerine getirilmesine karşın kullanıcılar aynı TT listesi ile karşılaşmayabilir. Konum bilgilerini baz alarak kişilerin ilgisini çekebilecek farklı TT listesini bu kullanıcılara sunabilir.

İlgi alanlarını sorarak ya da takibe alarak onlar için en uygun TT listesini karşısına çıkarabilmektedir. Sahte ve bot hesaplar üzerinden çok sayıda paylaşımı yapılan bazı etiketle, TT listesine kısa sürede giriş yapsa da birkaç dakika içerisinde ortadan kaldırılır.

Twitter, bu şekilde hileli TT listesinin oluşturulmasına asla izin vermez.  Paylaşım yapmakta olan hesapların pot özellikli olduğunu tespit ettiği anda gereken işlemi yerine getirmektedir.

Twitter’da TT nasıl olunur?

  • TT listesi, aktif kullanıcıların o an için neyi çok konuştuğunu gösterir.
  • Twitter’da gündeme nasıl girilir bilmek için ve listede yer almak için “#” işaretini kullanmanız gerek.
  • Twitter’da Trend Topic Olma Koşulları için ardından hastag veya trend kelimeniz diğer kullanıcılar tarafından çok sayıda paylaşılırsa TT listesine giriş yapabilir.

Twitter TT listesi nerede, nasıl özelleştirilir?

Kullanmakta olduğunuz Android veya iOS işletim sistemleri üzerinden Twitter uygulamasını indirerek TT listesine giriş yapabilirsiniz. Popüler TT listesi ve arama sayfasına doğrudan ulaşabilirsiniz.

Twitter internet sitesi üzerinde ise TT listesi, sayfanın sağ bölümünde yer alır. Twitter TT listesi özelleştirme işlemleri için liste sağ üst bölümünde bulunan “Ayarlar” Sekmesine tıklayınız.

 Tıklama ile birlikte karşınıza” Konum” bir de “Kişiselleştirme” butonları çıkacaktır.

Konuma göre bir TT listesi ile karşılaşmak için ilk seçeneği seçebilirsiniz.  İlgi alanlarınıza paralel bir Tt listesi ile karşılaşmak için ise ikinci seçeneği seçebilirsiniz. Ancak dilerseniz her iki seçeneği de tercih ederek bir TT listesi özelliği oluşturabilirsiniz.

Twitter TT listesi güvenli mi?

Twitter TT listesi, çok da güvenli olmayabilir. Direk buradaki bilgilere güvenerek hareket etmek pek de doğru olmayabilir.  Basit algoritmalar ile çalışan bu sistemlerde yasa dışı bahis sitelerinin varlığına da rastlamak mümkün oluyor. Twitter’da tt olma hilesi ile kişiler çeşitli yalan etiketleri de en başa taşıyabilmektedir. Yine Twitter TT yapma programı gibi çeşitli yöntemlere baş vurularak birkaç dakikalık güvensiz kelime öbekleri göze çarpabilir. Bu sebeple tam bir güvenli liste oluşturmaz.

Bazen resmî kurumlar dahi bu platformdan gerçek açıklamalar yapabilirken bazen ise asılsız ve gerçekliği olmayan popüler konular için paylaşımlar yapılmaktadır. Bu durumda kullanıcıların bunlardan olumsuz etkilenmesine ve hızlı kararlar alarak saldırgan tavırlar sergilemesine sebep olabilmektedir.

Twitter’da Trend Topic Olma Koşulları yerine getirilerek oluşturulan TT listesi, Twitter kullanıcılarının keyifli zaman geçirebilmelerine imkân sunması amacıyla geliştirilen bir özelliktir.

Talha Aslan

Merhaba ben Talha Aslan. 10+ Yıllık tecrübeyle Dijital Pazarlama sektöründe hizmetler sunmaktayım. Ayrıca içerik editörlüğü ve yayın düzenlemeleri yaptığım Ax Medya'nın kurucusuyum. Hakkımda daha fazla bilgi almak ve bana ulaşmak için kişisel web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir